www.gjith-qka.forume.biz

www.gjith-qka.forume.biz
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 PSIKOANALIZA

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Age : 29
Registration date : 30/12/2007

MesazhTitulli: PSIKOANALIZA   Thu Jan 17, 2008 1:06 pm

PSIKOANALIZA
-Njė mjek i ri austriak i quajtur Sigmund Freud filloi tė pėrdorte hipnozėn si njė metodė pėr trajtuar njerėzit me probleme emocinale.Freud zbuloi se njerėzit e hipnotizuar ishin tė aftė tė kujtonin ndjenjat e fshehta pėr njerėzit e tjerė,veqenarisht ndjenjat seksuale dhe tė armiqėsisė ndaj prindėrve tė tyre.Kjo e qoi atė nė formulimin e teorisė sė tij psikoanalitike,e cila pėrqendrohet nė motivacionin e pavetėdijshėm qė shprehet shpesh nė ėndėrra ose nė ato situata kur njeriu aksidentalisht thotė diqka qė s'do ta thotė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://gjith-qka.forume.biz
 
PSIKOANALIZA
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.gjith-qka.forume.biz :: Gjithqka-
Kėrce tek: